رزومه و انگیزه نامه نویسی

انگیزه نامه به زبان آلمانی

چنانچه متقاضی تحصیل یا کار در آلمان هستید حائز اهمیت است انگیزه نامه ای ارائه دهید که شما را از دیگران متمایز کند. بسیاری از متقاضیان کار و یا تحصیل در آلمان به دلیل رعایت نکردن فرمت مناسب انگیزه نامه و مرتکب شدن اشتباهات محتوایی در همان گام اول درخواستشان توسط سفارت آلمان رد می شود.
تیم کارشناسی دیپلما شما را در نگارش انگیزه نامه یاری می کند. دیپلما با برگزاری کارگاه های نگارش انگیزه نامه برای زبان آموزان آلمانی در ترم های پیشرفته نکات کلیدی را به آن ها آموزش می دهد.
تجارب شما در خارج از کشور، زبان هایی که به آن ها مسلط هستید و خصوصیات و توانایی هایی که دارید، پارامترهایی هستند که باید در انگیزه نامه تحصیلیتان به آن ها بپردازید.
موارد مورد اهمیت در انگیزه نامه تحصیلی به زبان آلمانی

باید ذکر کنید که چرا تحصیل در آلمان برای شما مفید است، چرا آلمان را انتخاب کرده اید و این که چرا دانشگاه، شهر و رشته انتخابی برای شما مناسب است. همچنین باید مشخص شود شما و جامعه به چه نحوی قرار است از معلومات و تجاربی که در آلمان کسب می کنید سود ببرید. تجارب شما در خارج از کشور، زبان هایی که به آن ها مسلط هستید و خصوصیات و توانایی هایی که دارید، پارامترهایی هستند که باید در انگیزه نامه تحصیلیتان به آن ها بپردازید.

انگیره نامه جویندگان کار در آلمان

در نگارش انگیزه نامه به منظور دریافت ویزا برای جست و جوی کار باید مشخص کنید که چرا مایلید در آلمان مشغول به کار شوید. همچنین باید ذکر کنید با چه شرکت هایی در آلمان برای مشغول به کار شدن ارتباط اولیه گرفته اید، در مدت زمان اقامت در آلمان برای جست و جوی کار در چه محلی اقامت خواهید داشت و زبانتان را به چه سطحی رسانده اید.

نگارش کامل انگیزه نامه ها به زبان آلمانی جهت ارائه به سفارت آلمان، دانشگاه ها و کارفرمایان کشور آلمان نیز از جمله خدمات مرکز زبان دیپلما می باشد.

رزومه نویسی به زبان آلمانی

نگارش صحیح و اصولی رزومه از دغدغه های اصلی زبان آموزان آلمانی زبان می باشد. رزومه از جمله مدارکی است که برای سفارت آلمان و همچنین کارفرمایان و دانشگاه های سفارت آلمان حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که درصد کمی از متقاضیان کار در آلمان به مصاحبه حضوری دعوت می شوند و نحوه ای که فرد خودش را به صورت کتبی معرفی می کند بسیار اهمیت دارد.
مرکز زبان دیپلما شما را در نوشتن رزومه مناسب کار و تحصیل در آلمان یاری می دهد. برگزاری کارگاه رزومه نویسی برای زبان آموزان ترم های پیشرفته که مایل هستند با آمادگی کامل وارد بازار کار آلمان شوند از خدمات دیپلما می باشد. همچنین دیپلما با نگارش و تصحیح رزومه های تحصیلی و کاری آلمانی زبان متقاضیان را یاری می کند.
در نوشتن رزومه با توجه به مخاطب متن می توانید از سبک نوشتاری ستونی و یا متنی بهره بگیرید و نگارش رزومه به زبان آلمانی می تواند تاثیر مثبت در روند پذیرش تحصیلی و یا اشتغال به کار شما در آلمان داشته باشد

زبان آلمانی یکی از پر اهمیت ترین زبان ها در سطح اروپا می باشد. در کنار زبان روسی زبان آلمانی در جایگاه دوم پرطرفدارترین زبان ها در سرتاسر قاره سبز هست. بیش از ۱۰۰ میلیون نفر به زبان آلمانی صحبت می کنند، به طور عمده در کشور های آلمان، اتریش، سوئیس و لیشتنشتاین و البته در بخش هایی از بلژیک، دانمارک، ایتالیا و لوکزنبورگ نیز به زبان آلمانی صحبت می شود و حتی در بخش های کوچکی از فرانسه. با توسعه ی پایدار اقتصادی آلمان و به خصوص از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ تعداد زبان آموزان آلمانی در سر تا سر جهان روز به روز در حال افزایش است.