آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس IELTS مخفف کلمات (International English Language Testing System) به معنای سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی است که میزان مهارت افراد در زبان انگلیسی را اندازه‌گیری می‌کند. این آزمون با مشارکت سه موسسه British Council، آیلتس استرالیا و دپارتمان زبان انگلیسی دانشگاه Cambridge برگزار می‌شود. آزمون آیلتس IELTS فراگیرترین آزمون زبان انگلیسی در سطح دنیاست که در سال گذشته نزدیک به 2،200،000 نفر در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کرده‌اند. همچنین بیش از 9000 موسسه در سراسر دنیا مدرک آیلتس را به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز پذیرش مخاطبان خود قرار داده‌اند.

آزمون آیلتس IELTS در ایران

سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون‌های بین‌المللی از جمله آزمون آیلتس IELTS در ایران می‌باشد. بدیهی است که مجوز سازمان سنجش صرفا جهت برگزاری آزمون IELTS می‌باشد. اسامی مراکزی که مجوز برگزاری آزمون IELTS را از این سازمان دریافت کرده‌اند و اطلاعات تماس آنها را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.

آمار قبولی آیلتس در ایران در سال گذشته میلادی

بر اساس آمار رسمی اعلام شده توسط مرکز بین‌المللی آزمون آیلتس (ielts.org)، بیشترین نمرات کسب شده توسط فارسی‌زبان‌ها در سال 2015 میلادی در این آزمون نمره 5.5 و 6 بوده است. همچنین در رتبه بعدی نمرات 6.5 و 7 قرار دارند. در نمودار زیر می‌توانید درصد فراوانی نمرات کسب شده را مشاهده نمایید.

0 پاسخ‌ها

ارسال یک پاسخ

می‌خواهید در گفتگو‌ها شرکت کنید؟
راهنمایی رایگان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *