وقتی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، یکی از راه‌هایی که صحبت کردن شما را روان‌تر می‌کند و شباهت انگلیسی حرف زدن شما را به یک انگلیسی‌زبان افزایش می‌دهد، استفاده از اصطلاحات انگلیسی است.

اصطلاح که در انگلیسی به آن Idiom گفته می‌شود می‌تواند در آزمون‌هایی مانند IELTS منجر به افزایش نمره‌ی اسپیکینگ شما شود. در انگلیسی اصطلاحات متعددی وجود دارد و شاید دانستن تمامی آن‌ها ممکن نباشد؛ اما اطلاع از اصطلاحات رایج زبان انگلیسی به شما نه تنها در صحبت کردن بلکه در فهم زبان انگلیسی نیز کمک خواهد کرد.

نکته‌ی قابل توجه در خصوص Idiom یا اصطلاحات انگلیسی این است که معنی آن‌ها لزوما از ترجمه‌ی لغت به لغت اصطلاح به دست نمی‌آید. در اغلب اوقات معنای یک اصطلاح انگلیسی ارتباط چندانی با لغات آن به صورت انفرادی ندارد. این یعنی، برای یادگیری اصطلاحات انگلیسی نباید خیلی روی دانش لغوی خود حساب باز کنید و مجبورید معنای اصطلاحات را به صورت جداگانه به خاطر بسپارید.

در ویدیوی زیر به بهانه‌ی باران زیبایی که در رشت باریدن گرفته بود سراغ چند اصطلاح حاوی لغت Rain به معنای باران رفتیم و سعی کردیم شما را با چند اصطلاح پرکاربرد انگلیسی آشنا کنیم.