کلاس فرانسوی در رشت

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای جهان و فرانسوی یکی از پرطرفدارترین زبان‌های دنیا به حساب می‌آید. اگر آلمانی را زبان علم بدانیم قطعا فرانسوی زبان ادبیات و احساس است. دیپلما مفتخر است به عنوان یکی از معدود آموزشگاه‌های ایران آموزش زبان فرانسوی از مبتدی تا بالاترین سطح را به علاقه مندان این زبان کهن ارائه دهد.

آموزش زبان فرانسه در رشت مرکز زبان دیپلما در پنج سطح برنامه‌ریزی شده است. این امکان برای متقاضیان وجود دارد که بسته به اشتیاق و اضطراری که در یادگیری فرانسوی دارند دوره‌ی عادی یا فشرده را انتخاب کنند. کلاس‌های دوره‌ی عادی دو بار در هفته و کلاس‌های دورهی فشرده سه بار در هفته تشکیل می‌شوند.

آموزش زبان فرانسه در مرکز زبان دیپلما در پنج سطح A1 A2 B1 B2 C1 و C2 برنامه‌ریزی شده است که اتمام هریک از این دوره‌ها در حالت عادی هفت ماه و در حالت فشرده چهار و نیم ماه به طول می‌انجامد.

تعداد جلسات هر سطح هم در حالت فشرده و هم عادی 56 جلسه‌ی 90 دقیقه‌ای است و منابع آموزشی اصلی آموزش فرانسوی در مرکز زبان دیپلما سری کامل کتاب Tendances است.

فرانسوی صحبت کن!

با شرکت در کلاس‌های آموزش فرانسوی مرکز زبان دیپلما پس از طی دو سطح قادر به صحبت کردن به زبان فرانسوی خواهید بود. زبان‌آموزان دیپلما با اتمام سطح B2 توانایی کامل برقراری ارتباط مشابه یک فرانسوی زبان را خواهند داشت.

در سطوح فوق‌پیشرفته تکمیلی C1 و C2 زبان‌آموزان با فرهنگ و ادبیات کشور فرانسه آشنا خواهند شد. پس اگر دوست دارید فرانسوی صحبت کنید و از این طریق پنجره‌ای به فرهنگ غنی فرانسه باز کنید همین امروز دیپلمایی شوید!

منابع آموزش زبان فرانسه در مرکز زبان دیپلما

زبان فرانسه یکی از رایج‌ترین و پرمخاطب‌ترین زبان‌های دنیا به حساب می‌آید. این زبان که در تمامی قاره‌ها شناخته‌شده بوده و سخنورانی دارد، به عنوان زبان دوم و سوم در کشورهای زیادی مورد تدریس و یادگیری قرار دارد. همین امر فرانسوی را به دومین زبان زنده و پرطرفدار دنیا بعد از انگلیسی تبدیل کرده است. کاربرد فرانسوی به دلیل تأثیرهای عمیق فرانسه در علم، صنعت، تاریخ و هنر بازه‌ی وسیعی را شامل می‌شود. دوستداران فرهنگ غنی فرانسه، علاقمندان به هنر تا افرادی که قصد تحصیل یا تجارت با فرانسه را دارند، متقاضی یادگیری زبان فرانسه هستند.

یادگیری زبان فرانسه چه ضرورتی دارد؟

ممکن است این‌گونه تصور کنید که با دانستن زبان انگلیسی امکان ارتباط با کل دنیا را دارید، اما باید بدانید، ساکنین کشور فرانسه تعصب زیادی روی زبان و فرهنگ خود دارند؛ به همین هر گونه مراوده با فرانسوی‌ها مستلزم دانستن زبان آن‌ها خواهد بود. بعلاوه، کاردبرد فرانسوی فقط در کشور فرانسه نیست؛ شما با یادگیری زبان فرانسه می‌توانید با بخشی از مردم کانادا، بلژیک و سوئیس نیز به زبان خودشان صحبت کنید؛ این موضوع قطعا در برقراری ارتباط و مراودات کاری شما تأثیر بسیاری خواهد داشت.پرچم فرانسه و عبارت فرانسوی Bonjour

کاربرد فرانسوی در تحصیل چیست؟

اگر جزو آن‌دسته از افراد باشید که قصد ادامه‌ی تحصیل در یک دانشگاه معتبر خارجی دارید، دانستن فرانسوی برایتان اگر ضروری نباشد، قطعا یک امتیاز است. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان داشتن مدرک آیلتس ضروری است. اما در برخی دانشگاه‌های فرانسه شما مکلف به دانستن زبان آن کشور هستید. این موضوع در مورد دانشگاه‌های کانادا که در بخش فرانسوی‌زبان آن وجود دارند نیز صدق می‌کند.

از سوی دیگر پذیرش در دانشگاه‌هایی که دانستن فرانسوی را شرط ضروری می‌دانند، راحت‌تر از سایر دانشگاه‌ها خواهد بود؛ چرا که تعداد افراد کمتری در دنیا این شرایط را دارند. مخصوصا اگر به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط باشید و بتوانید مدارکی در این خصوص ارائه دهید. شانس زیادی برای پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه خواهید داشت.

آزمون های زبان فرانسه

برای ارائه‌ی مدرک زبان فرانسه که مورد پذیرش موسسات بین‌المللی باشد، تعدادی آزمون وجود دارد که با شرکت در آن‌ها می‌توانید به شرط گرفتن نمره‌ی کافی مدرک معتبری به دست بیاورید. از جمله آزمون های معتبر فرانسوی می‌توان به آزمون های دلف DELF، دالف (DALF)، تی سی اف (TCF) و تف (TEF) اشاره کرد. آزمون‌های دیگری همچون TEF Canada، TEFAQ و TCF Quebec وجود دارند که مخصوص کشور کانادا هستند.

بر اساس نیاز خود می‌توانید در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان فرانسوی شرکت کنید و از مدرک آن برای مقاصدی همچون تحصیل، کار، مهاجرت و… استفاده کنید.

این نکته را نیز مد نظر قرار بدهید که علی‌رغم شباهت آزمون‌های فرانسه در آیتم‌های امتحانی، برخی از آن‌ها بر اساس مقاصد خاص بوده یا فقط در برخی نقاط مورد قبول هستند؛ بنابراین، قبل از شرکت در هر کدام از آن‌ها بهتر است تحقیق کنید که به مدرک کدام آزمون و چه نمره‌ای در آن نیاز دارید.

یادگیری زبان فرانسه سخت است؟

بسیاری از مردم بر اساس مشاهدات سطحی و استناد به لهجه و موارد این چنینی فرانسوی را زبان سختی در نظر می‌گیرند و از شروع یادگیری زبان فرانسه واهمه دارند؛ اما واقعیت این است که فرانسوی یکی از شیرین‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود. ۲۲۰ میلیون نفر در جهان وجود دارند که زبان مادری آن‌ها فرانسوی است. کتب، فیلم‌ها و موسیقی‌های زیادی به زبان فرانسوی وجود دارد که شما را در یاد گرفتن فرانسوی کمک خواهند کرد. از جمله منابع معتبر آموزش فرانسوی می‌توان به مجموعه کتاب‌های Tendances، Echo، Pixel و Lenouveu اشاره کرد.

اگر با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، خواهید دید فرانسوی در بخش لغات اشتراکات زیادی با انگلیسی و حتی فارسی دارد. انتخاب یک آموزشگاه خوب برای یاد گرفتن فرانسوی تا حد زیادی تصورات شما را در خصوص سخت بودن فرانسوی بر هم خواهد زد و کمک می‌کند این زبان کاربردی را به صورت اصولی یاد بگیرید.

چقدر زمان برای یادگیری فرانسوی لازم است؟

اینکه برای یاد گرفتن فرانسوی چقدر زمان لازم است به عوامل زیادی بستگی دارد. از اصلی‌ترین عوامل در تعیین مدت زمان یادگیری فرانسوی باید به آموزشگاه زبان فرانسه اشاره کرد. از آن‌جایی که کیفیت آموزش در آموزشگاه‌های مختلف متفاوت است ما اینجا مرکز زبان دیپلما را به عنوان بهترین آموزشگاه زبان فرانسه در رشت مد نظر قرار می‌دهیم.

در دیپلما کلاس فرانسه به صورت عادی و فشرده برگزار می‌شود. مسلما، شرکت در دوره‌ی فشرده آموزش فرانسوی در کاهش مدت زمان یادگیری شما موثر خواهد بود. مسئله‌ی دیگر منظور شما از یادگیری است. اگر هدف شما صحبت به زبان فرانسه در حد رفع نیاز و مسافرت تفریحی به این کشور است؛ می‌توانید حتی در صورت شرکت در دوره‌ی عادی تقریبا پس از ۶ ماه به خواسته‌ی خود دست پیدا کنید؛ اما اگر قصد شرکت در یکی از آزمون‌های بین‌المللی فرانسوی را دارید، نیاز به ۲ سال آموزش عادی یا ۱ سال و نیم آموزش فشرده خواهید داشت.

کلاس فرانسوی خصوصی بهتر است یا گروهی؟

انتخاب مدل درست کلاس فرانسه در یاد گرفتن فرانسوی تأثیر زیادی دارد. در بسیاری از مواقع این مدل بر اساس شرایط زبان‌آموز انتخاب می‌شود. برای مثال اگر فردی هستید که زمان کافی برای یادگیری زبان فرانسه ندارید، دوره خصوصی زبان فرانسه برای شما مناسب‌تر است. در این دوره‌ها انتخاب زمان کلاس و تعداد آن در هفته با هماهنگی شما انجام می‌گیرد و می‌توانید ساعات پایانی روز را نیز به این مهم اختصاص دهید.کلاس فرانسه گروهی در حال یادگیری زبان فرانسه

در نقطه‌ی مقابل، کلاس گروهی فرانسوی برای افرادی که عجله و اضطراری در یادگیری فرانسه ندارند و می‌توانند وقت کافی در طول روز به کلاس فرانسه و انجام تکالیف آن اختصاص دهند گزینه‌ی بهتری است. در کلاس گروهی زبان فرانسه افراد امکان برقراری ارتباط و استفاده از فرانسوی در جمع را خواهند داشت و فرصت انجام تکالیف گروهی برایشان فراهم خواهد بود. در ویدیو زیر تعدادی از اصطلاحات مورد نیاز زبان‌آموزان در کلاس فرانسوی توسط یکی از اساتید فرانسوی مرکز زبان دیپلما آموزش داده شده است.

هزینه کلاس فرانسه در رشت

هزینه کلاس فرانسوی در رشت و شهرهای دیگر به عوامل زیادی بستگی دارد. برای مثال، هزینه کلاس خصوصی فرانسه با دوره‌ی گروهی متفاوت است. تعداد جلسات هر ترم، مدت زمان کلاس، سطح دوره و استاد دوره نیز از عواملی هستند که می‌توانند در هزینه کلاس فرانسه موثر باشند.

دیپلما با به کارگیری بهترین اساتید آموزش فرانسوی در رشت، آموزش زبان فرانسه به کودکان و بزرگسالان را با بهترین کیفیت برگزار می‌کند. کلاس‌های فرانسه مرکز زبان دیپلما به صورت عادی، فشرده، گروهی و خصوصی در سطح‌های مختلف هم‌اکنون دایر هستند. برای اطلاع از هزینه‌ی دقیق هرکدام از دوره‌ها می‌توانید همه‌روزه به غیر از روزهای تعطیل با شماره‌های مرکز تماس گرفته یا حضوری مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است چنان‌چه سابقه‌ی یادگیری فرانسوی داشته باشید، برای شروع آموزش در سطح متناسب، در دیپلما به صورت رایگان تعیین سطح خواهید شد.