آموزش زبان ایتالیایی در رشت

آموزش زبان ایتالیایی در رشت

زبان ایتالیایی همانند دیگر زبان های رومی ریشه لاتین دارد. بیش از ۸۵ میلیون نفر در جهان به زبان ایتالیایی سخن می گویند. فارغ از اینکه زبان رسمی کشور ایتالیا محسوب می شود، زبان غیررسمی مناطقی همانند سن مارینو، سوئیس، اسلوونی و واتیکان سیتی نیز هست.

آموزش زبان ایتالیایی در رشت

گویش وران این زبان در ایتالیا، بعضی از مناطق کشور سوئیس که با ایتالیا مرز مشترک دارند، اتیوپی، واتیکان، ونزوئلا، کرواسی آمریکا، کانادا، استرالیا ، بخش‌هایی از کشور آرژانتین و قسمت‌هایی از برزیل و بسیاری از کشورهای دیگر زندگی می‌کنند.

پدر زبان ایتالیایی را دانته الیگیری می دانند. درست است که مردم ایتالیا از ابتدا به زبان ایتالیایی سخن می گفته اند اما تا پیش از آمدن دانته آلیگیری این زبان استانداردهای لازم را نداشته است. دانته خالق کتاب «کمدی الهی» می باشد و در این کتاب سفر خیالی خود به دوزخ، برزخ و بهشت را تعریف می‌ کند. دانته کتابش را در سال ۱۳۰۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۲۰ یعنی یک سال پیش از مرگش تکمیل کرد. بسیاری از نویسنده ها و شاعران آن دوره، نوشته های خود را به زبان لاتین می نوشتند اما دانته زبان ایتالیایی را برای کتابت اشعار و کتاب هایش برگزید.

ایتالیایی پنجمین زبان محبوب دنیا برای یادگیری است و پس از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی در رتبه پنجم قرار دارد. در کشور آمریکا نیز رتبه چهارم را دارد.

در الفبای ایتالیایی فقط ۲۱ حرف وجود دارد. حروف انگلیسی همانند جی، کی، دبلیو، اکس و وای در ایتالیایی وجود ندارند. بنابراین، اگر یکی از این حروف را در نوشته های ایتالیایی مشاهده کردید، باید بدانید که از زبان های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی گرفته شده است.

ایتالیایی اوج قدرت خود را در دوران رنسانس تجربه کرد ولی تا اواخر قرن هفدهم میلادی نیز، همچنان زبان قدرتمندی محسوب می‌شده و بعد از زبان فرانسه، در مقام دوم قرار داشته است. در ادامه، دلایلی برای آموختن این زبان را بررسی می‌کنیم.

آیا یاد گرفتن زبان ایتالیایی سخت است؟

بر طبق تحقیقات، زبان ایتالیایی جزو زبان هایی است که آسان تلقی می شوند. این زبان حدود ۲۳ تا ۲۴ هفته وقت برای آموزش لازم دارد. یعنی حدود ۶ ماه که به هیچ عنوان مدت زیادی به حساب نمی آید. از نظر تلفظ می توان گفت که زبان ایتالیایی کار زیادی ندارد و می توانید سریع قوانین تلفظ ایتالیایی را یاد بگیرید. اما مانع اصلی بر سر راه شما را می توان افعال ایتالیایی یا صرف فعل دانست. اگر تا حدودی به زبان انگلیسی آشنا باشید متوجه خواهید شد که این زبان از نظر گرامری بسیار آسان است اما زبان ایتالیایی کمی شما را از لحاظ گرامر اذیت خواهد کرد. خبر خوب دیگر این است که اگر شما ایتالیایی را یاد بگیرید بعد از آن می توانید زبان فرانسه ، اسپانیایی و پرتغالی را نیز به راحتی آموزش ببینید. شاید خیلی شنیده باشید که شخصی می توانید ۵ یا ۶ زبان با ریشه لاتین را به راحتی صحبت کند.

اگر علاقه مند به یادگیری زبان ایتالیایی هستید آموزشگاه زبان دیپلما این امکان را برای شما در مدت کوتاه فراهم کرده است. به شما پیشنهاد می کنیم در کلاس های زبان ایتالیایی ما شرکت کنید.

در صورت تمایل برای ثبت نام در این کلاس ها با ما تماس بگیری.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *