بهترین آموزشگاه آلمانی رشت

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه زبان

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه زبان

عوامل مادی و معنوی زیادی در کیفیت آموزشگاه زبان و انتخاب آن برای زبان آموزان تاثیر دارد که ما چند مورد از مهمترین آنها را یادآور شده ایم:

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه زبان

کیفیت مدیریتی آموزشگاه

شاید بتوان اولین ویژگی موثر در فاکتورهای اساسی یک آموزشگاه زبان خوب را کیفیت مدیریتی آموزشگاه دانست.

به طور کلی مدیریت یک آموزشگاه نقش اساسی در همه شرایط را دارد و داشتن تجربه بالا و تحصیلات مرتبط در این زمینه به انتخاب مدرسین و مسئولین کارامد، متدهای آموزشی بهتر، زمانبندی های مدیریت شده و در نتیجه بالاتر رفتن میزان رضایت و بازدهی موسسه کمک می کند.

محترم شمردن زبان آموز

یکی از راه های تشخیص آموزشگاه زبان خوب میزان اهمیت مسئولین به زبان آموز می باشد. عموما آموزشگاه هایی که به نظر سنجی از زبان آموزان به صورت دوره ای می پردازند و در چارت آموزشی بعدی خود این رای گیری ها را لحاظ می کنند از طرف زبان آموزان محبوبیت بیشتری دارند.

همچنین یکی از ویژگی های آموزشگاه زبان خوب اهمیت مدیران و مشاوران به اهداف زبان آموز و برطرف کردن ابهامات و سوال های پیش آمده برای شخص می باشد. ارتباط دوستانه و گاها دلسوزانه معلمین و مشاوران کمک می کند تا هنرآموز احساس نزدیکی با مجموعه نموده و این حس آرامش باعث اهمیت دادن بیشتر دانشجو به آموزش می گردد.

بهره گیری از مدرسین مجرب

داشتن تجربه آموزشی خوب و سواد بالا در زمینه تدریس زبان از عوامل اولیه انتخاب یک مدرس می باشد. آموزشگاهی که مدرسین خوب و استانداردی نداشته باشد قطعا با ریزش زبان آموز زیادی مواجه خواهد شد. حتی بسیاری از مواقع زبان آموزان به دلیل انسی که با معلم خود میگیرند به راحتی با سایر ضعف های یک آموزشگاه کنار می آیند پس داشتن وسواس در انتخاب مدرس خوب برای تبدیل شدن به یک آموزشگاه زبان خوب بی تاثیر نیست.

یک معلم زبان خوب علاوه بر داشتن دانش بالا در زمینه زبان بایستی به خوبی توانایی انتقال این دانش را به زبان آموزان دارا باشد و بتواند میل و رغبت زیادی برای ادامه مسیر آموزشی در آن ها ایجاد کند. همچنین معلمین زبان بایستی با تئوری های آموزشی و مسائل روانشناسی تا حدودی آشنائیت داشته باشند تا بتوانند بهترین ارتباط را با زبان آموزان خود برقرار کنند.

همچنین مدرس باید بتواند با متد آموزشی آموزشگاه به خوبی کنار بیاید و در چهارچوب قوانین آموزشگاه بهترین انتقال اطلاعات را به زبان آموزان داشته باشد.

منابع و متد آموزشی مناسب

آموزشگاه زبان خوب در انتخاب منابع آموزشی وسواس زیادی داشته و برای تقویت مهارت های مختلف زبان از کتاب های مختلفی استفاده نموده و به یک منبع واحد بسنده نمی کند. منبعی از نظر آموزشی خوب است که یک متد تدریس بخصوص را در کتاب دنبال کرده باشد و مدرس را نیز مجاب به دنبال کردن همین خط آموزشی کند.

از طرفی مدیران موسسات باید در استخدام معلم زبان به این موضوع توجه داشته باشند که مدرس بتواند از متد بکار گرفته شده در منابع پیروی کند. آموزشگاه زبان خوب آموزشگاهی است که چارت آموزشی و متد یاددهی خود را با روش های نوین دنیا آپدیت نگه دارد.

اصولا آموزشگاه هایی که همچنان روش های قدیمی را در پیش می گیرند و علاقه ای به استفاده از روش های موثر و جدید ندارند نسبت به سایر آموزشگاه ها از نظر محبوبیت عقب می مانند.

فضای آموزشی متناسب با استاندارد آموزشی

شاید برخی افراد بتوانند در هر شرایطی آموزش ببینند اما وقتی دانشجو در محیطی قرار بگیرد که از هر نظر دارای استانداردهای آموزشی باشد، نه تنها آموزش بهتری خواهد داشت بلکه باعث می شود تا دانشجو نسبت به محیط احساس نزدیکی نموده و در این محیط آرامش بگیرد.

محیط آموزش زبان بایستی یک محیط زیبا با دکوراسیون متفاوت با ادارات یا مدارس بی کیفیت باشد و آرامش محیط و جلوگیری از ایجاد صداهای اضافه باید مانع ایجاد استرس در زبان آموزان گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *