دوره تربیت مدرس

اشتباهاتی که در یادگیری زبان انگلیسی مرتکب میشویم

اشتباهاتی که در یادگیری زبان انگلیسی مرتکب میشویم

همه ما علاقه مندیم که به زبان انگلیسی مسلط شویم، اما اکثر مواقع آنرا کاری سخت، طاقت فرسا و کند تلقی می کنیم. شاید هیچوقت دقت نکرده باشیم مشکل را در جایی دیگر بایستی جستجو کرد. 

اشتباهاتی که در یادگیری زبان انگلیسی مرتکب میشویم

اکتفا به کلاس‌های آموزشی

برای زبان آموزی بهترین راه شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی است، اما اولین اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی این است که زبان آموز، شرکت در کلاس‌های آموزشی را تنها راه آموزش زبان می‌دانند. در واقع زبان آموز موفقیت خود را وابسته به کلاس زبان و آموزش‌های ارائه شده می‌داند و تمام مسئولیت آموزش را بر عهده کلاس می‌گذارد. این در حالی است که زبان آموز می‌بایست، خودش زبان را یاد گرفته و تمرین کند. اگر تمرین و تکرار در میان نباشد، بهترین مدرس‌ها و آموزشگاه‌ها نمی‌توانند در یادگیری تأثیری داشته باشند. بنابراین سعی کنید، اگر در کلاس‌های آموزش زبان شرکت می‌کنید، آموخته‌های خود را با مرور و تمرین در روزمره خود، تکمیل کنید.

دقت زیاد بر گرامر

یکی از اشتباهات رایج در زبان آموزی، تمرکز بیش از حد بر روی گرامر است. به یاد داشته باشید که برای یادگیری زبان انگلیسی می‌بایست ۴ مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را به خوبی کسب کرد. بدترین اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی، کسب مهارت در یک زمینه و فراموشی موارد دیگر است. در مواقعی که زبان آموز تنها به تقویت گرامر می‌پردازد، قادر به درک شنیداری و یا تکلم به زبان انگلیسی نخواهد بود. به طور معمول گرامر هم زمان با مکالمه تقویت خواهد شد. بنابراین می‌توان گفت، شما نیازی ندارید تا تمرکز اصلی خود را در یادگیری زبان انگلیسی، بر روی گرامر بگذارید و به جای آن، باید مهارت‌های خود را تقویت کرده و با یادگیری لغات و کاربرد آنها آشنا شوید.

متکی بودن به کتاب‌های آموزشی

شکی نیست که کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در یادگیری بسیار مؤثر هستند، ولی یک اشتباه در یادگیری، استفاده صرف از کتاب‌های آموزشی است. زبان انگلیسی با آنچه در کتاب‌ها تدریس می‌شود، تفاوت بسیاری دارد. انگلیسی زبانان از ضرب المثل‌ها، اصطلاحات عامیانه و خیابانی، کلمات محاوره و بومی استفاده می‌کنند، ولی کتاب‌های آموزشی، عموماً بر روی این موارد متمرکز نیستند. اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی، نادیده گرفتن انگلیسی عامیانه است. علاوه بر این، یادگیری از طریق کتاب، زمان می‌برد و شما اگر از این راه جواب نگیرید، قطعا خسته خواهید شد و حتی شاید یادگیری خود را متوقف کنید. پس خود را به خواندن کتاب محدود نکنید و سعی کنید راه‌های متنوع و هیجان انگیزتر را نیز در نظر داشته باشید.

امتناع از انگلیسی صحبت کردن

رایج‌ترین اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی این است که زبان آموز از صحبت کردن به زبان انگلیسی امتناع می‌کند. این مورد بیشتر به دلیل عدم اعتماد به نفس و یا عدم تسلط به زبان انگلیسی است. بهترین روش یادگیری اینست که همه مهارت‌های زبانی را همگام تقویت کنید. در اوایل یادگیری قطعاً اشتباهات زیادی خواهید داشت ولی این موضوع نباید مانع از مکالمه به زبان انگلیسی شود. مکالمه فواید بسیاری در یادگیری زبان انگلیسی دارد که نباید نادیده گرفته شود. بدون شک صحبت کردن با دوستان یا حتی خودتان به زبان انگلیسی، در تقویت هرچه بیشتر مهارت‌های گفتاری شما تاثیر دارد. اگر به متن فیلم یا موسیقی به زبان انگلیسی توجه می‌کنید، سعی کنید آنها را با خود تکرار کنید و کم کم به تسلط بیشتری دست یابید.

تلاش برای تسلط کامل

اشتباهی رایج در بین زبان آموزان و مدرسان زبان انگلیسی، تمایل به اصلاح کردن اشتباهات است. بدیهی است که اشتباهات یادگیری می‌بایست به بهترین شکلی اصلاح شود اما هدف این کار چه خواهد بود؟ اصلاح کردن مداوم اشتباهات، موجب بی‌میلی و کاهش اعتماد به نفس زبان آموزان شده و اشتیاق یادگیری کمتر می‌شود. هیچ‌کس کامل نیست و اشتباه جزئی از یادگیری است. از اشتباه کردن نهراسید و بر روی ابرازنظرات و ایده‌ها به زبان انگلیسی تمرکز کنید. اشتباهات با تمرین و تکرار کمتر خواهد شد. حتی انگلیسی زبانان نیز، در محاوره و نگارش دچار اشتباه می‌شوند. بعنوان مثال، بسیاری از کسانی که زبان را آموزش می‌دهند، بر روی تلفظ تمرکز زیادی دارند و زبان آموزان را مجبور می‌کنند، تلفظ دقیق را از ابتدا فراگیرند، دریغ از آنکه تلفظ صحیح تنها درصد کمی از اهمیت یادگیری زبان را به خود اختصاص داده است. پس با قدرت به آموختن زبان ادامه دهید و از موانع هراس نداشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *