یادگیری زبان فرانسوی در رشت

با انواع مدرک زبان فرانسوی آشنا شوید

زبان فرانسوی در بیش از 30 کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از پرکاربردترین و البته محبوب‌ترین زبان‌های خارجی در سطح جهان محسوب می‌شود. فرانسوی یک زبان بین‌المللی است و اگر در زمینه‌های هوانوردی، معماری، تجارت، هنرهای تجسمی، تئاتر، مد و آشپزی فعالیت می‌کنید، دانستن آن در صورت داشتن مدرک زبان فرانسوی می‌تواند باعث بهبود کارتان شود. دلایل زیادی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد. از مشاغلی که شامل صحبت کردن به زبان فرانسه است گرفته تا تجارت و تحصیلات عالی در فرانسه یا حتی مهاجرت به کانادا، هدف شما هرچه که باشد دانش زبان فرانسوی می‌تواند درهای جدیدی را به روی شما باز کند. در این مطلب به معرفی انواع آزمون زبان فرانسوی می‌پردازیم.

مدرک زبان فرانسوی : آزمون مهارت زبان فرانسوی چیست؟

آزمون مهارت زبان فرانسه ارزیابی می‌کند که تا چه اندازه می‌توانید از این زبان برای برقراری ارتباط در یک موقعیت واقعی استفاده کنید. این آزمون هم مشابه اغلب آزمون‌های زبان، توانایی زبان‌آموز را در 4 مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن می‌سنجد. آزمون‌های زبان فرانسوی، آزمون‌های استاندارد بین‌المللی هستند که توانایی افراد غیربومی در زبان فرانسه را بررسی می‌کنند. سازمان مربوطه این آزمون‌ها را در سراسر جهان انجام می‌دهد و از دستورالعمل‌های CEFR (چارچوب مشترک اروپایی مرجع زبان) پیروی می‌کند.

مدرک زبان فرانسوی : آزمون DILF

اگر در زبان فرانسوی در سطح مبتدی هستید، می‌توانید آزمون DILF را امتحان کنید. وزارتخانه‌های آموزش ملی و آموزش عالی فرانسه مدرک آن را صادر می‌کنند. DILF گواهی می‌دهد که داوطلب دارای سطح ابتدایی زبان فرانسه است. این آزمون، میزان دانش زبان‌آموز را در 4 مهارت اصلی می‌سنجد و حداقل سن برای شرکت در آن 16 سال تعیین شده است.

 

مدرک زبان فرانسوی

آزمون DELF و DALF

DELF و DALF توسط وزارت آموزش فرانسه با همکاری مرکز آموزش‌های بین‌المللی (CIEP) برگزار می‌شود که شامل دو آزمون معتبر برای سنجش مهارت زبان فرانسوی هستند. هر ساله بیش از سیصدهزار داوطلب در سراسر جهان برای شرکت در آزمون‌های DELF و DALF ثبت نام می‌کنند. شش سطح از A1 تا C2 مطابق با سطوح CEFRL برای این مدارک وجود دارد که برای هریک دیپلم جداگانه صادر می‌شود.

آزمون زبان فرانسوی TEF

TEF تنها آزمونی است که به نمره اخذ شده در آزمون اکتفا کرده و به‌وسیله‌ی آن میزان مهارت زبان فرانسه را تعیین می‌کند. TEF در سال 1998 ایجاد شد و برای اخذ مجوز کار در کانادا و فرانسه مفید است. آزمون TEF چهار مهارت خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را ارزیابی می‌کند و پنج نوع مختلف دارد.

مدرک TEF Études

مدرک زبان فرانسوی TEF Études برای دانشجویان بین‌المللی است که مایل به گذراندن دوره کارشناسی در یکی از دانشگاه‌های فرانسه هستند. TEF Études اغلب برای تحصیل در فرانسه کاربرد دارد و در سال 2004 توسط وزارت آموزش ملی فرانسه آغاز به کار کرد.

 

مدرک TEF Naturalisation

برای اخذ شهروندی کشور فرانسه باید مدرک زبان TEF Naturalisation را داشته باشید. وزارت کشور فرانسه این آزمون را برای هر فرد خارجی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارد صادر می‌کند. این آزمون دارای چهار بخش است که از نظر سختی با سطح B1 برابری می‌کند.

مدرک TEF Carte de Résident

اگر می‌خواهید کارت اقامت خود را از دولت فرانسه دریافت کنید، باید این مدرک را داشته باشید. درواقع TEF Carte de Résident به مدرک زبان کارت اقامت معروف است و ساختاری مشابه TEF Naturalisation دارد که اگر DELF A2 را گذرانده باشید، به آن نیازی نیست.

مدرک TEF Canada

آیا قصد دارید در کانادا مستقر شوید؟ برای قبولی در این آزمون باید CLB 7 یا بالاتر را کسب کنید که کم و بیش با DELF B2 قابل مقایسه است. آزمون TEF کانادا، مهارت‌های زبان فرانسوی افرادی را که در برنامه مهاجرت اقتصادی قرار دارند، به‌ویژه برای شهروندی کانادا مشخص می‌کند.

مدرک TEF Québec – TEFAQ

این مورد هم آزمون دیگری برای افرادی است که قصد مهاجرت و اقامت در کبک کانادا را دارند. منطقه کبک کانادا از TEF Canada برای بررسی مهارت زبان فرانسوی استفاده نمی‌کند و آزمون اختصاصی خود را دارد.

یادگیری زبان فرانسوی

آزمون TCF

TCF یکی دیگر از آزمون‌های تعیین سطح زبان فرانسه برای افراد غیر بومی است که قصد مهاجرت به کانادا یا فرانسه را دارند. این آزمون توسط مرکز آموزش‌های بین‌المللی (CIEP) به نمایندگی از وزارت آموزش فرانسه برگزار می‌شود و مانند TEF، پنج نوع مختلف دارد.

مدرک TCF

یک آزمون واحد است که برای تمام اهداف شخصی، دانشگاهی یا حرفه‌ای انجام می‌شود و 6 سطح A1 تا C2 دارد. برای اخذ مدرک TCF می‌توانید در سه امتحان اجباری مهارت شنیداری، خواندن و مهارت ساختار زبانی و دو امتحان اختیاری صحبت کردن و نوشتن شرکت کنید.

مدرک TCF DAP

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل از مقطع لیسانس یا بالاتر در فرانسه اقدام کنید می‌توانید در آزمون TCF DAP شرکت کنید. این مدرک برای پذیرش در ترم اول مقطع لیسانس مشروط بر اینکه مدرک DELF B2 یا DALF نداشته باشید، مورد نیاز است.

مدرک TCF for French nationality

اگر می‌خواهید برای اخذ شهروندی فرانسه درخواست دهید، باید مهارت زبان فرانسوی خود را با این مدرک اثبات کنید. مدرک TCF for French nationality فقط برای درخواست تابعیت فرانسوی معتبر است که شامل دو امتحان اجباری درک شنیداری و بیان گفتاری می‌شود.

مدرک TCF Canada

اگر مایلید فرآیند مهاجرت اقتصادی دائم به کانادا (خارج از کبک) را آغاز کنید، داشتن این مدرک می‌تواند به شما کمک کند. TCF کانادا شامل چهار مهارت اصلی است و با سطوح معیارهای زبان کانادایی (CLB) مطابقت دارد.

مدرک TCF for Quebec

صرف نظر از ملیت و زبان مادری، هر کسی می‌تواند برای مهاجرت دائم به کبک کانادا و اخذ مدرک TCF اقدام کند. وزارت مهاجرت و تنوع نژادی نتایج این آزمون را می‌پذیرد و اعتبار آن نیز دو سال است.

آزمون TELC

TELC یک آزمون بین‌المللی برای سنجش صلاحیت زبان است. سازمان برگزارکننده‌ی این آزمون، در حال حاضر 11 زبان مختلف از جمله فرانسوی را با بیش از 80 مدرک مختلف تحت پوشش قرار داده است. TELC همچنین به شما این امکان را می‌دهد که انتخاب کنید در کدام سطح از آزمون می‌خواهید شرکت کنید.

سخن پایانی

فراگیری زبان فرانسه می‌تواند راهگشای بسیاری از شرایط و موقعیت‌های جدیدی باشد که شاید هرگز تصورش را هم نمی‌کردید. اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهایی مانند فرانسه یا کانادا را دارید یا اگر به مهاجرت دائم به این کشورها فکر می‌کنید، آموزش زبان فرانسوی در مرکز زبان دیپلما می‌تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که تا به حال گرفته‌اید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *