تقویت مکالمه در زبان فرانسه

4 روش برای تقویت مکالمه در زبان فرانسه 🇫🇷

تقویت مکالمه در زبان فرانسه

 

این حقیقت که داوطلبان آموزش زبان فرانسه در ابتدا به دلیل عدم وجود اعتماد به نفس لازم تا حدودی توانایی بلند صحبت کردن به زبان فرانسه را ندارند، قابل درک است. صحبت کردن به زبان غیر از زبان مادری برای افرادی که تازه شروع به یادگیری کرده‌اند، ممکن است استرس‌ آور باشد و اشخاص به راحتی نتوانند در موقعیت‌های گروهی با صدای بلند به زبان فرانسه صحبت کنند.

 

نشان دادن تسلط زبان‌های خارجی، شجاعت و تواضع بسیاری نیاز دارد. علاوه بر این، بسیاری از اشخاص معمولاً به شیوه‌های نوشتاری زبان فرانسه تمرکز می‌کنند و به مکالمه به زبان فرانسه وقت کافی اختصاص نمی‌دهند. به عبارت دیگر، اکثر هدف‌ها در زمینه یادگیری زبان فرانسه به جنبه‌های نوشتاری متمرکز است.

 

با این توصیفات، در این مقاله از سایت مرکز زبان دیپلما، قصد داریم بهترین راه‌ها برای پیشرفت در مهارت‌های مکالمه به زبان فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم.

 

بهترین روش برای تقویت مهارت صحبت کردن به زبان فرانسه چیست؟

 

در صورتی که تجربه‌ای دریادگیری زبان فرانسوی دارید، حتماً می‌دانید که بخش نوشتاری فرانسوی و بخش مکالمه فرانسوی دو دنیای متفاوت را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل است که برای بهبود مهارت صحبت کردن به زبان فرانسه، آموزش با صدا و صحبت کردن ضروری است.

 

یک متنی را انتخاب کنید که بیشتر آن را می‌فهمید؛ این ممکن است مطالبی باشند که قبلاً مطالعه کرده‌اید. به همین دلیل واژگان برایتان آشنا است. متن را با صدای بلند تکرار کرده و سعی کنید تلفظ، آهنگ متن و لحن سخنران را تقلید کنید.

 

برای تقویت مهارت صحبت کردن به زبان فرانسه، یک متن کوتاه که حاوی زبان فرانسوی و دستور زبان مفهومی است، را با صدای بلند تکرار کنید. این کار به شما امکان می‌دهد که از آن در مکالمات خود استفاده کنید.

 

می‌توانید برخی از کلمات را از میان متون حدس بزنید، اما این ایده در اینجا جهت آموزش درک مهارت شما نیست. مطالعه یک داستان فرانسوی مناسب با سطح و مهارت شما، به شما اجازه می‌دهد تا روی تلفظ فرانسوی تمرکز کنید، جملات و اصطلاحات را به یاد بیاورید و در نهایت با جرأت و صدای بلند به زبان فرانسه صحبت کنید. در ادامه، مراحل بهبود لهجه و مهارت صحبت کردن به زبان فرانسوی را در چهار مرحله مرور خواهیم کرد.

تقویت مکالمه در زبان فرانسه

چهار روش برای بهبود شیوه صحبت کردن به زبان فرانسه

 

یک پاراگراف کوتاه از متن فرانسوی را که معنی آن را می‌فهمید یا یک جمله کوتاه از آن را پخش کنید و سپس آن را تکرار کنید. تمرین را با تکرار، بدون خواندن متن، انجام دهید و سعی کنید از تلفظ گوینده تقلید کنید و به صورتی که انگار بازیگر هستید. تا زمانی که لازم است، این کار را تکرار کنید.

وقتی سرعت تلفظ کلمات را پایین آوردید، اگر معنی یک کلمه یا دو واژه را می‌خواهید بفهمید، می‌توانید به نسخه اصلی متن و ترجمه آن مراجعه کنید.

اگر به مهارت بیشتری دست یافته‌اید، با صدای بلند بخوانید و صحبت کنید و به تفاوت‌های تلفظ خود توجه کنید. به کلمه بندی کلی که خواننده براساس آن الگو نفس می کشد، توجه کافی داشته باشید.

 

تمرین کنید که با صدای بلند صحبت کنید

 

یک روش عالی برای تمرین مکالمه به زبان فرانسه، این است که سوالات کوتاه را از متن بنویسید و به آنها پاسخ دهید.

این تمرین به شما آموزش خوبی در زمینه ایجاد سوالات فرانسوی می‌دهد که بخش اساسی‌ای از مکالمه است.

سپس می‌توانید به سوالات پاسخ داده و توانایی گفتاری خود را تمرین کنید.

حتماً با صدای بلند صحبت کنید؛ اگر این فرآیند تنها در ذهنتان اتفاق بیفتد، ارزشی نخواهد داشت!

 

از تلفن هوشمند خود برای صحبت کردن به زبان فرانسه استفاده کنید.

 

همچنین می‌توانید از نرم‌افزارهای تشخیص صدا در دستگاه تلفن همراه خود استفاده کرده و مواردی را به زبان فرانسه بیان نمایید. شما می‌توانید زبان تلفن خود را به فرانسوی تغییر دهید و متن خود را به این صورت ضبط کنید.

 

اگرچه با استفاده از این روش می‌توانید تمرین کنید، اما اگر تلفظ شما صحیح نباشد، نرم‌افزار قادر به تشخیص کلمه نخواهد بود. این می‌تواند در بعضی موارد منجر به ناامیدی شما شود، زیرا کسی نخواهد بود که به شما بگوید چه باید گفت؛ اما حداقل به شما کمک می‌کند تا بفهمید تلفظ شما در زبان فرانسه خوبی است یا خیر.

 

منابع مناسبی برای یادگیری تلفظ زبان فرانسه می‌توانید پیدا کنید، مانند کتاب “اسرار تلفظ فرانسه”، و در واقع در مهارت مکالمه به زبان فرانسه، بسیار مهم است که قوانین تلفظ فرانسه را به خوبی به یاد بیاورید و درک نمایید.

 

همچنین می‌توانید از تلفن هوشمند خود برای ضبط صدای خود و مقایسه تلفظ فرانسوی خود با متنی که توسط فردی که زبان مادری اش زبان فرانسویست، استفاده کنید. این تمرین کمی دشوار است، اما مطمئناً به شما کمک می‌کند بهتر و سریع‌تر بفهمید که چه جوانبی از لهجه فرانسوی خود را باید بهبود دهید.

تقویت مکالمه در زبان فرانسه

یک فردی پیدا کنید تا با شما به زبان فرانسوی صحبت کند

 

بهترین راه‌حل این است که یک فرد را پیدا کنید تا با شما به زبان فرانسوی گفتگو کند و اشتباهات شما را تصحیح کند. هیچ نرم‌افزار یا ضبط صوتی نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد، بنابراین نیاز به یک فرد واقعی دارید.

 

این سرمایه‌گذاری آموزشی در جلسات خصوصی فرانسوی (اسکایپ) می‌تواند لهجه‌ی فرانسوی شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند تا مشکلات اساسی خود را که باید زودتر به عنوان اولویت برطرف کنید، شناسایی کنید. این اقدام می‌تواند شما را به سوی یک زندگی بهتر در محیط‌های فرانسوی‌زبان سوق دهد.

 

ترجمه از انگلیسی به فرانسوی

 

هنگامی که واژگان جدید را به خاطر می‌سپارید، به خاطر داشته باشید که هدف اصلی نیست که تمام کلمات فرانسوی را که می‌فهمید، توانایی تلفظ آن را داشته باشید. بیشترین خطا اینجا این است که بعضی از افراد با دیدن واژگان فرانسوی و متوجه شدن از اینکه شاید بتوانند معانی آن‌ها را به زبان انگلیسی درک کنند، خود را به فهرستی از واژگان فرانسوی محدود می‌کنند. این کار برای افزایش درک از زبان فرانسه مفید است، اما توانایی صحبت کردن را به شما نخواهد داد. ساخت فلش‌کارت‌های فرانسوی، راهی عالی برای به خاطرسپاری واژگان مختلف است.

 

از ارتباط کلمات فرانسوی با کلمات انگلیسی خودداری کنید

 

تا جایی که ممکن است، از ارتباط دادن یک واژه فرانسوی با معادل انگلیسی آن خودداری کنید. به عنوان مثال، وقتی کلمه “le chien” را یاد می‌گیرید، تصویری از یک سگ را در ذهن خود ایجاد کنید و کلمه فرانسوی را به آن تصویر مرتبط کنید، نه به معادل انگلیسی. هم‌زمان یادگیری دو زبان می‌تواند باعث اتلاف زمان و تلاش نامناسب شود، و تا زمانی که الگوهای زبان‌های فرانسوی و انگلیسی یکسان نباشند، مشکلاتی را بوجود می‌آورد.

 

شما نمی‌توانید از دستور زبان فرانسوی اجتناب کنید

 

متأسفانه در طول فرآیند یادگیری زبان فرانسوی، از یادگیری دستور زبان آن نمی‌توانید گذر کنید. زبان فرانسوی دارای ساختارهای مشخصی است و شما باید این ساختارها را درک کنید. پس از این، می‌توانید به سمت تسلط بر رفلکس زبان حرکت کنید و به تدریج کلمات به طور طبیعی در ذهن شما جا بیفتند. اما در مرحله‌ای، شما باید چگونگی استفاده از دستور زبان فرانسوی را فهمیده و بدانید چگونه کلمات را برای ساخت جمله مرتب کنید، که این به دستور زبان مربوط است.

 

مسئله این است که وقتی که شما چیزی را به ترتیب بخاطر می‌سپارید، مغز شما همان ترتیب را نیز ذخیره می‌کند. سپس باید به لیست کاملی از افعال بروید تا به فرم “ils” برسید. به جای این کار، می‌توانید ضمایر فاعلی خود را نوشته و سپس به صورت تصادفی انتخاب کنید.

 

به یاد داشته باشید که اگر این کار را در حین صحبت کردن به زبان فرانسوی انجام دهید، سرعت شما به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. تلاش کنید در فرآیند یادگیری زبان فرانسوی، تمرین‌های مرتبط با افعال را بررسی و انجام دهید؛ زیرا این تمرینات بهترین ابزار برای حفظ زمان افعال فرانسوی و افزایش سرعت شما هستند.

تقویت مکالمه در زبان فرانسه

تکرار کلید موفقیت است

 

زمانی که وقت خود را صرف یادگیری چیزی می‌کنید، مغز آن اطلاعات را در حافظه کوتاه‌مدت خود ذخیره می‌کند. تنها تجربه و تکرار قادر به ثبت اطلاعات در حافظه بلندمدت شماست. بنابراین بهتر است در طول مسیر یادگیری زبان فرانسه، به عنوان مثال، هر روز به مدت ۲۰ دقیقه با تکرار‌های فراوان کار کنید تا به جای اینکه هفته‌ای یک بار به مدت ۳ ساعت وقت بگذارید.

 

در نهایت، سرعت در صحبت کردن مهم است

 

زمانی که به سطح متوسطی از زبان فرانسه دست یافتید، باید به این فکر کنید که بتوانید به صورت ناخودآگاه با این زبان صحبت کنید.

 

سخن پایانی مقاله تقویت مکالمه در زبان فرانسه

 

یادگیری جملات کامل در زبان فرانسه می‌تواند سودمند باشد، به ویژه جملاتی که ضمایر فرانسوی در آنها وجود دارند. بنابراین یک لیست از جملات معمول و در عین حال پیچیده با ضمایر فرانسوی ایجاد کنید، مانند “il m’a dit” یا “je lui ai donné” و آنها را به یاد داشته باشید.

 

همچنین، در مورد مواردی که به شما مرتبط هستند و احتمالاً می‌خواهید در مکالمات درباره‌شان صحبت کنید، تکرار کنید. به عنوان مثال، در مورد کارهایی که دوست دارید انجام دهید، شغلتان، شرایط خانوادگی و …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *