تقویت مکالمه زبان آلمانی

5 روش تقویت مکالمه زبان آلمانی 🇩🇪

تقویت مکالمه زبان آلمانی

 

مهارت‌های صحبت کردن زبان آلمانی را باید با منابع مختلف انتخاب کرده و یکی از آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

مؤسسه دیپلما با 10 سال سابقه‌‌ در زمینه آموزش زبان آلمانی فعالیت می‌کند و به علاقمندانی که در پی یادگیری زبان آلمانی و مکالمه آلمانی هستند، اطلاعاتی ارزشمند را ارائه می‌دهد. در این مقاله نیز قصد داریم روش‌های یادگیری و تقویت زبان آلمانی را معرفی کنیم.

این احتمالاً ساده‌ترین گزینه برای شما است زیرا می‌توانید دوره‌های آنلاین را از سراسر جهان شرکت کنید. هنگام استفاده از تلفن هوشمند، حتی می‌توانید زبان آلمانی را در حین حرکت درحالی که منتظر اتوبوس هستید یاد بگیرید یا در فضای باز در پارک استراحت کنید.

آلمانی را با معلم ActiLingua خود در هر کجا که هستید بیاموزید و از داشتن بخشی از وین با خود لذت ببرید.

این دوره‌ها به صورت آنلاین توسط مدرس بومی آلمانی زبان برگزار می‌شود.

ما می‌خواهیم یادگیری زبان آلمانی را برای هر چه بیشتر افراد آسان کنیم. بنابراین، ActiLingua درس‌های آنلاین رایگان را در deutsch-lernen.com ارائه می‌دهد. دروس برای مبتدیان و همچنین برای زبان‌آموزان پیشرفته وجود دارد!

رسانه‌های آلمانی ویژه مکالمه

از طریق اینترنت، دسترسی به رسانه‌های آلمانی مانند کتاب یا فیلم آسان است! شما می‌توانید دایره لغات خود را گسترش دهید، مهارت‌های خواندن و حتی گوش دادن خود را بهبود ببخشید. تقریباً هیچ محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

در ادامه چند پیشنهاد وجود دارد که از چه نوع رسانه‌ای می‌توانید برای بهبود زبان آلمانی خود استفاده کنید. برای فیلم‌ها، سریال‌ها یا ویدیوها می‌توانید با زیرنویس به زبان اصلی خود شروع کنید. بنابراین می‌توانید آرام آرام به زبان آلمانی عادت کرده و به‌محض اینکه احساس راحتی کردید، می‌توانید زیرنویس را به زبان خارجی نیز تغییر دهید.

فیلم‌ها (مانند نتفلیکس یا آمازون پرایم – پیشنهادات ویژه برای دانشجویان در دسترس است)

سریال‌های تلویزیونی (مانند Netflix، Amazon Prime، Maxdome، to)

کتاب‌ها (به عنوان مثال bookrix.de، www.thalia.at)

مجلات (به عنوان مثال kiosk.at)

روزنامه‌ها (به عنوان مثال kiosk.at)

کمیک (به‌عنوان مثال mycomics.de)

پادکست‌ها (مانند Spotify، iTunes، Soundcloud، Ted Talk)

تقویت مکالمه زبان آلمانی

تقویت مکالمه زبان آلمانی : جوامع آنلاین

حتی شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در یادگیری زبان آلمانی به شما کمک کنند. گروه‌ها و انجمن‌های بی‌شماری وجود دارد که با آلمانی به عنوان یک زبان خارجی سروکار دارند. جوامعی که به نظر شما جالب هستند و فکر می‌کنید می‌توانید از آن‌ها چیزی بیاموزید – قطعا باید به آنها بپیوندید. این به شما امکان می‌دهد تا به یک کاربر فعال تبدیل شوید.

اگر در کار خاصی گیر کرده‌اید یا حتی در رویکرد خود به شخص دیگری کمک می‌کنید، سؤال بپرسید. هدف این گروه‌ها تبادل ایده‌ها یا رویکردهایی است که ممکن است به شما در درک بهتر چیزی کمک کند. چه کسی می‌داند شاید این به شما امکان می‌دهد چند چت گروهی را سازماندهی کنید، جایی که می‌توانید با سایر کاربران به زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید.

به دوستانتان ایمیل بزنید

نوشتن نامه اکنون به امری نادر تبدیل شده است. اولاً به دلیل کمبود وقت و ثانیاً به دلیل اینکه امروزه تقریباً همه چیز در هر حالت به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. بنابراین، چرا تبادل با دوستان پستی خود را به یک ارتباط آنلاین منتقل نکنید. حتی پلتفرم‌هایی وجود دارد که می‌توانید با افراد از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید تا با آن‌ها مکالمه کنید. از طریق تبادل ایمیل می‌توانید با فرهنگ‌های مختلف آشنا شده و حتی نوشتن به زبان آلمانی را تمرین کنید. به‌طور خودکار، شما همچنین روی دستور زبان آلمانی خود، ترتیب صحیح کلمات کار می‌کنید و حتی دایره لغات خود را گسترش می‌دهید.

زبان آلمانی را به‌صورت آفلاین یاد بگیرید. یادگیری به صورت آفلاین به این صورت کار می‌کند:

صحبت با بومی زبانان- یک تمرین بسیار مهم

یکی از بهترین روش‌ها برای آزمایش مهارت‌های آلمانی (و بهبود آن‌ها) صحبت کردن با یک بومی آلمانی زبان است. به این ترتیب، می‌توانید خودتان بررسی کنید که آیا می‌توانید یک مکالمه را دنبال کنید و در آن مشارکت کنید.

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با یک بومی زبان در تماس باشید: استخدام یک معلم خصوصی، به دنبال جلسات یک جامعه آلمانی زبان در کشور خود باشید (گوگل در یافتن آن بسیار مفید خواهد بود) یا با دانشجویانی که آلمانی زبان هستند دوست شوید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌های یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی را در حین بازی یاد بگیرید

یادگیری زبان آلمانی تنها مربوط به تمرینات گرامر دشوار نیست. اغلب شما مجبور هستید در خارج از کلاس درس روی مهارت‌های زبان خود کار کنید. چه چیزی بهتر از یادگیری آلمانی است در حالی که با دوستان خود در پایان از یک شب بازی لذت می‌برید؟ بازی‌های زیادی وجود دارد که برای بهبود مهارت‌های آلمانی شما و درک بهتر زبان، عالی و مفید هستند.

در ادامه چند نکته در مورد این بازی‌ها به شما گوشزد می‌کنیم:

 

تابو:

در مورد توضیح یک اصطلاح بدون استفاده از کلمات خاص است. اگر در بازنویسی و تعریف کردن مهارت دارید، شانس خوبی برای برنده شدن خواهید داشت.

 

فعالیت:

در اینجا اصطلاحات نه تنها توضیح داده می‌شوند، بلکه به صورت گرافیکی و میم نیز ترسیم می‌شوند، به این معنی که خلاقیت تا حد زیادی درگیر این موضوع است.

 

یک بازی حافظه کلمه-تصویر:

همه چیز در مورد یافتن همتای صحیح تصویر یا کلمه است. آسان به‌نظر می‌رسد، اما برای کسی که در حال یادگیری یک زبان خارجی است، می‌تواند یک چالش باشد. با اختصاص تصویر صحیح به هر کلمه، تصاویر را در ذهن خود ذخیره می‌کنید که از حافظه بهتری پشتیبانی می‌کند.

تقویت مکالمه زبان آلمانی

با خودتان صحبت کنید

این کار ممکن است عجیب به‌نظر برسد، اما نگران نباشید! لازم نیست در اتوبوسی که پر از جمعیت است، با خود صحبت را شروع کنید. زمانی که در خانه هستید و در حین آشپزی یا آویزان کردن لباس‌های شسته شده می‌توانید این روش را امتحان کنید. منولوگ به شما کمک می‌کند آنچه را که آموخته‌اید تکرار کنید و خودتان را بیازمایید. شما می‌توانید تلفظ را تمرین کنید و حتی به زبان آلمانی با خود فکر کنید. این  کار همچنین می‌تواند به کسانی که دوست ندارند در مقابل مردم صحبت کنند کمک کند.

بیشتر بخوانید: چگونه زبان آلمانی یاد بگیریم؟ با 6 روش آسان

از یک کشور آلمانی زبان دیدن کنید

این ممکن است بهترین گزینه برای یادگیری سریع یک زبان جدید باشد. هنگامی که در یک کشور آلمانی زبان هستید و می‌خواهید با مردم محلی صحبت کنید یا می‌خواهید اخبار رادیو را بفهمید، چاره‌ای جز یادگیری زبان نخواهید داشت! با این وجود، مجبور نیستید بسیار در این مورد عمیق شوید.

تقریباً در هر کشوری، آموزشگاه‌های زبانی وجود دارد که به شما در یادگیری زبان آلمانی در خارج از کشور کمک می‌کند. در آکادمی ActiLingua در وین، دانشجویان ما در کلاس‌های آلمانی که توسط معلمان بومی زبان واجد شرایط برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. پس از اتمام درس، زمان زیادی برای تجربه و شرکت در فعالیت‌های خارج از برنامه ما باقی می‌ماند. ما دوره‌های زبان آلمانی را برای تمام سطوح از A1 تا C2 ارائه می‌دهیم.

این به شما بستگی دارد که ترجیح می‌دهید آنلاین یا آفلاین یاد بگیرید. اغلب، ترکیبی از هر دو می‌تواند بسیار مفید باشد. شما باید دریابید که کدام نوع استراتژی یادگیری برای شما مناسب‌تر است تا جلسات یادگیری شما کارآمد باشد.

در این مقاله حول محور روش‌های تقویت و یادگیری مکالمه زبان آلمانی به بحث پرداختیم. درآن‌ از ازدر صورتی که در روند یادگیری زبان آلمانی خود نیاز به مشاوره داشتید به شما پیشنهاد می‌کنیم راه مطمئن را انتخاب کرده و با ما تماس بگیرید. آموزشگاه زبان دیپلما با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه آموزش زبان است. همچنین شما می‌توانید برای مشاوره و تعیین سطح رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و سایر زبان‌ها فرم مشاوره رایگان را پر نمایید. کارشناسان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و پاسخگویی سوالات شما خواهند بود.

مکالمه زبان آلمانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *